Haftada 3 Gün Spor İdealdir!

  • Evde değil de salonlarda spor yapan kişiler mutlaka önce vucutlarının hangi tarzda kullanılması gerektiğini öğrenmelidir. Bunun için şimdi son yıllarda yeni geliştirilmiş adeleleri, tendonları vevucut yapısını değerlendiren aletler var.

    Bu aletlerle tespit edilen vucut değerlerine göre salonda yapılacak spor programları ayarlanmalıdır. Hatta bu program kartlara yükleniyor ve geliştirilmiş makinelerde kartınızı makineye soktuğunuz anda makine sizin uygun ölçümlerde egzersiz yapmanıza izin veriyor.

    Sporda kişiler dönem şekilde 9 aletle çalışma yapıp vucutlarının her bölgesini ayrı ayrı çalıştırabiliyor. Bu çalışma kişiye özel olduğu için problem yaratmıyor. Tabi böyle aletler çoğu merkezde söz konusu değil. O zaman salondaki eğitici veya danışmanla konuşarak varsa problemlerinizide söyleyerek buna göre hoca tarafından program tespit edilip yine kontrol altında çalışmaya başlanabilir.

    Salondaki çalışma için en uygun periyod haftada 3 gündür. Her tür alet usulüne uygun kullanılabildiği gibi, eğer belinizde bir ağrı varsa ağırlık çalışmalarını mümkün olduğu kadar yatarak yapabilir veya belinizi destekleyici pozisyonlarda gerçekleştirebilirsiniz.

    Sabah

Videolar

ONLİNE RANDEVU TALEBİ