Prof.Dr.Işık Akgün'ün İlk Fotoğraf Sergisi Açılıyor!

Admin

| 6.04.2013 |

Ortopedi ve Tramvatoloji Uzmanı Prof. Dr. Işık Akgün’ün Fotoğraf Sergisi, Rejeneratif Tıp alanında yapılan çalışmalara dikkat çekmek amacıyla ‘DOKU’ konseptinde hazırlanarak        17 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Prof. Dr. Işık Akgün, başkanı olduğu FOEV ( fotoğraf ve eğitim vakfı) adına ilk fotoğraf  sergisini 17 Nisan – 30 Nisan’da MAC ART galeride sanat severlerin beğenisine sunacak.

Ortopedi mesleğinin yanı sıra hobileri arasında yer alan özel gezilerinden çektiği fotoğraflarla ilk sergisini açıyor. Bu serginin konsepti “DOKU”

Ortopedi mesleğinde önde gelen Prof. Dr. Işık Akgün, uzun süredir kıkırdak cerrahisi ve Türkiye de ilk defa ortopedi de kök hücre uygulamalarında çalışmaları vardır. Ancak bunların yanın da mesleğinin temellerinden olan doku’ yu bu sefer çektiği fotoğraflarla yansıtmıştır.

Yaklaşık 30 senedir fotoğraf çeken  Işık Akgün ilk tecrübelerini saydam üzerine denemiştir. Daha sonra dijital çekimlere geçmiştir. Özellikle dünya evleri , bitki örtüsü üzerine geniş bir koleksiyonu olmasına rağmen mesleğinde yoğun çalışmasından dolayı sergi açamamıştır.

Mart 2012  12 dergisinde ilk defa fotoğrafları  yayınlanmıştr .Nihayet bu sene ilk sergisini açma zevkini yaşayacaktır. Tüm fotoğraf  severlerin bu sergiyi görmesini gönülden arzu ektedir.

 

Neden ‘DOKU’ ?

Prof. Dr. Işık Akgün, son 10 yıldır kıkırdak rejenerasyonu ve ortopedi alanında kök hücre tedavileri üzerine yapmış olduğu klinik araştırmalar ve çalışmalara yoğunlaşmıştır.

Bu amaçla 2012 yılında CellToLife Rejeneratif Tıp Portalını kurarak Türkiye'de ve dünyada hasta ve doktorların sadece ortopedi alanında değil diğer branşlarda da biyotedavilerle ilgili güncel verilere ulaşabileceği uluslararası bir platformun oluşmasına önderlik etmiştir. Halen kurucusu olduğu bu portalın bilimsel kurul başkanlığını yaparak çok değerli  ulusal ve uluslararası bilim kurulu üyeleri ile birlikte bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.

Dünyanın birçok ülkesine yapmış olduğu gezilerde çektiği fotoğraflarla geleceğin bu çok önemli tıp alanına dikkati çekmek amacıyla ilk sergisini  “DOKU” konsepti ile hazırlamıştır. 

Dokunun temeli hücreden başlar. Hücreden hayata uzanan yolda Dr.Işık Akgün, çekmiş olduğu fotoğraflarla yaşamın hücrelerimizde hayat bulduğu kareleri kendi objektifinden yansıtmıştır. 

Bu sergide, Dr.Işık Akgün tarafından çekilen fotoğraflardan tematik  yaklaşımlar kazandırılarak oluşturulan dokuları izlerken, yaşamınızın hayat bulduğu hücrelerin önemini derinden hissedeceksiniz.

Rejeneratif Tıp ile ilgili tüm merak ettiklerinizi www.celltolife.com portalına üye olarak takip edebilirsiniz, böylece diğer üyeler ve doktorlarla canlı görüşme şansını yakalayıp ve sunulan tüm online hizmetlerden (webcast, e-learning, online doktor...) faydalanabilirsiniz.